Jdi na obsah Jdi na menu
 


křečci-strava

 Oblíbené obchody mohou poskytnout základní potraviny pro křečky to poskytuje jejich výživné potřeby, ale oni také si užijí čerstvých zelenin a plodů, semena ptáka a ještě žijících hmyzů jako kobylky, který tvořit důležitou součást jejich přirozené stravy. Nicméně, ne všechna jídla jsou vhodná pro křečky a někteří, takový jak bonbóny směřovaly k lidem nebo jedovatým rostlinám jako listy rajčete, smět být nejvíce nebezpečný pro zdraví křečka. Citrusová ovoce jsou také jedovatá ke všem křečkům. Campbells trpasličí křečci jsou susceptible k diabetes, a should ne mají vysoká cukrová jídla, takový jako ovoce a zrno. Ačkoli není tam žádné zvýšené riziko pro jiné maličké chovy, sladké komerční dárky by měly být vyhýbal se přímo být obecně nezdravý. Jako se většinou ostatními zvířaty (a lidi), to není pravdivé že křečci mohou rozhodnout se které jídlo je dobré v nich a oni budou obvykle jíst něco to je nabídnuto.

Křečci by měli také vždy mít dostupnou sladkou vodu. Vhodná pitná zařízení mohou být najita v obchodech. Být malá zvířata, která jsou přizpůsobila se života ve vyprahlých prostředích, křečci mohou také přijmout celou nutnou kapalinu přes dostatečná množství slabých zelenin, takový jako okurka, bez nějakých negativních účinků. Nicméně, poskytovat vodu je obvykle příhodnější a moci být snadný způsob, jak přidat léčbu nebo vitamíny ke stravě křečků. Jak voda tak zeleniny musí být čerství a muset být vyměněn často, obvykle jakmile den. Voda nesmí být dávána v otevřených sklenicích od té doby, co to pravděpodobně je znečištěné a protože wetness je obecně velmi nezdravý pro křečky (to čistit sebe velmi opatrně bez potřeby další vody).
V detailu, komponenty tuhé stravy mohou být rozděleny do tří kategorií: suchý, čerstvý, a jídlo zvířete. Suché jídlo tvoří velikost stravy křečka. Vedle standardního hlodavce jídlo prodávané v obchodech mazlíčka, nejvíce jiné druhy semen, jádra a ořechy mohou být daní. Péče by měla být vzata omezit množství tuku obsahovaného uvnitř stravy. Obzvláště slunečnicová semena, ořechy, a sesame být nejvýživnější a být být považován za dárek spíše než jako základní potrava. Všechny druhy zrna, rýže,nudle (suší), suché hrachy a čočky na druhé straně mohou být poskytováni více rychle: asi 120 g pro křečka média a, spoléhat se na velikost, o polovině množství pro křečka trpaslíka je dostatečné. Chléb a podobný produkty pekárny obsahují mnoho přísad (např. kvasnice) to může znepokojovat trávení křečka systém. Oni by měli být daní v malých množstvích pro kousání nebo být nahrazený oplatkami speciality jak nalezený v obchodech mazlíčka. Celé suché jídlo by mělo být přiměřené ve velikosti. Obzvláště malí křečci často nemohou zvládnout dobře s velkými semeny, dokonce jestliže oni jsou prodaní pod značkou "jídlo křečka". Ptačí krmení jako proso je pozoruhodná alternativa pro malé křečky.
Hay, ačkoli populární výběr jako to je levný a snadný objevit, should ne být policajt k křečkům jako to může způsobit škodu na jejich citlivé líci sebere.
Čerstvá potrava je také důležitá součást stravy křečka. Jak zmínil se o nahoře, okurka je dobrá příloha vody. Čerstvá mrkev, špenát, broccolli, tuřín, nějaký druh salátu kromě ledovce, odejde a dokonce odvětví (nejedovatých) rostlin jsou také žádný problém obecně. Nicméně, žádné dřevo jehličnatého stromu musí být krmeno od té doby, co pryskyřice je otravná pro křečky. Křečci jsou známí cenit si Tofu. V menších množstvích, dospělí křečci také si cení jablka, hruška, sladká paprika, banán, mango, hrozen, a jahoda. Příliš mnoho sladkých plodů na druhé straně není zdravé. Všechny druhy kapusty by měly být odmítány od té doby, co oni mohou způsobit nadýmání, který je docela nebezpečný pro křečka je citlivé trávení systém. To je také nebezpečné krmit vašeho křečka citrusovým ovocem ze nějakém druhu.
Všichni křečci by měli dostat více konzervativní stravu. Jestliže přijímaný, byliny mohou také pomáhat posílit zdraví křečka, ačkoli oni nemohou nahradit veterináře v případě nemoci. Sedmikrásky (květiny, ne stopky nebo listy) a pampelišky jsou podobně oceněny. Rostliny užité na jídla křečka by měly nikdy být umístěny blízko otevřených oken, protože křečci jsou více citliví na chemické pollutions, kvůli jejich malé hmotnosti těla.
Konečně jídlo zvířete je hlavní součást nějakého křeččího přírodního jídla. Jako mazlíčci, velká část tohoto může být nahrazená suchým jídlem. Stále, křečci potřebují některé bílkoviny zvířete pro jejich zdraví. Zatímco někteří lidé rádi poskytují žijící hmyzy od oblíbených obchodů k jejich křečkům (mealworms jsou velmi vhodné), jiní budou upřednostňovat dát jim suché psí sušenky. Někteří křečci jsou známí přijímat jogurt (přirozený, bez sladkých přísad) nebo měkký sýr (nízký tuk, ne příliš slaný), a v nějakém případě nudle vejce jsou obvykle vzaty vděčně. Jestliže (suchý nebo měkký) pes nebo potrava pro kočky je dávána, pak obsah tuku musí být kontrolován opatrně. Dále, to nesmí obsahovat melasu, který by poškodil křečka.
To by mohlo být si všiml tolika křečků inklinovat odnášet jídlo od jejich zdroje jídla (tím, že nese to v jejich líci sebere) a hromadit to pryč ve vyrovnávací paměti skrytý někde uvnitř jejich kontejneru. Tyto vyrovnávací paměti, když kombinoval s urine křečka nebo děravým vodním zdrojem a chudé airflow, moci pěstovat formu nebo začátek k hnilobě, vytvářet riskantní prostředí pro křečka. To drží toto od události, čistit klece křečka často.
Tam být také mnohé potraviny že křeček by měl nikdy jíst. Toto zahrnuje všechny druhy bonbónů člověka, takový jako čokoláda nebo bonbón, který být nezdravý a dokonce nebezpečný. Dále, jedovaté rostliny (také kontrolovat vnitřní rostliny jestliže křeček je vzat u jeho ubytování) znamenat značné nebezpečí. Jiný než toto, hlavně různý nezdravý a chemicky zpracované produkty obvykle spotřebované lidmi mohou způsobit problémy.
Campbells trpasličí křečci jsou obzvláště citliví na Diabetes mellitus a jiné maličké křeččí kovové peníze mohou být poněkud citlivé příliš. Diabetes mellitus v křečcích je často způsoben příjmem jednoduchého cukru. Proto to je nezbytné se vyhnout jídlu křečka a lehkým jídlům obsahovat melasu, med, cukr, ovocný cukr nebo jiné sladkosti. Příjem sladkého ovoce by měl být omezený na malá lehká jídla. Dokonce se zlatými křečky to může být užitečné následovat tyto směrnice aby vyhnul se obézní a poruchy trávení.
 
 
Zdroj: NAVAJO, ot. encyklopedie
 
zuiol
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář